Лудогорец стартира уверено новия сезон след успех на "Лаута"

Шампионът Лудогорец започна с победа новия сезона в efbet Лига. “Орлите” имаха нелеката задача да се справят с Локомотив (Пловдив) на Лаута и успяха да грабнат три точки след успех с 3:1. Елвис Ману, Кирил Десподов и Бърнард Текпетей бяха точни за триумфа, а попадението за домакините бе дело на лидера на тима Димитър Илиев.

30 Локомотив Пловдив - Лудогорец

Двата тима направиха хубав мач с положения и пред двете врати, въпреки че имаха и едно наум за предстоящите срещи в Европа през седмицата. Все пак "орлите" показаха, че притежават повече класа към момента в отделни ситуации, които се оказаха решаващи. "Смърфовете" могат да съжаляват, че не взеха нещо от разградчани, тъй като имаха доста положения за гол, които обаче не успяха да реализират.

Още в първите минути двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Мавис Чибота се оказа на добра позиция, но Илко Пиргов излезе и спаси. След това пък Парвизджон Умарбаев стреля от малкото наказателно поле, но Серджио Падт бе на правилното място, за да избие.

В 11-ата минута Алекс Сантана от гостите удари греда. Бразилецът стреля от дистанция и Пригов бе безпомощен, но напречният стълб бе негов спасител в случая.

В 39-ата минута Ману направи много голям пропуск. Хубава комбинация на "орлите" изведе нападателят на чиста позиция във вратарското поле, но холандецът прати топката над гредата

Малко по-късно дълъг пас на Димитър Илиев намери Георги Минчев, който засече с глава, но топката мина покрай гредата на Падт.

В 44-ата минута резултатът бе открит от гостите. Хубав извеждащ пас на Сисиньо към Бърнард Текпетей и крилото намери Ману на празна врата, който само протегна крак за 1:0 в полза на Лудогорец. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но положението бе чисто от засада при първия пас.

В началото на втората част Локомотив започна по-активни действия. Конър Руан и Милош Петрович имаха възможност да реализират, но пропуснаха.

В 67-ата минута обаче "смърфовете" изравниха. Димитър Илиев получи топката в половината на съперника и след като напредна с мощен шут направи 1:1.

В 76-ата минута влезлият като резерва Кирил Десподов отново изведе Лудогорец напред. Крилото бе изведен в наказателното поле от Вандерсон и с техничен удар прати топката покрай Пиргов.

В първата минута от даденото от съдията продължение Локо можеше да изравни отново. Карагарен се оказа на добра позиция в наказателното поле и от малък ъгъл прокара топката покрай Падт, но на голлинията Георги Терзиев изчисти току пред попадението.

Минута по-късно обаче Лудогорец стигна и до трето попадение. Пиерос Сотириу напредна в половината на домакините и намери Текпетей, който стреля силно в Пиргов и топката успя да преодолее стража за 3:1 в полза на гостите, което се оказа и крайният резултат в мача.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:3 ЛУДОГОРЕЦ