Олимпийските шампионки стартираха с равенство в хандбалния турнир

Защитаващият титлата си тим на Русия, който участва като Руски олимпийски комитет, стартира с равенство 24:24 срещу Бразилия в група "В" на олимпийския турнир по хандбал за жени в Токио.

Рускините водеха на почивката с 14:12, но отстъпиха инициативата във втората част и срещата завърши без победител.

Екатерина Илина се отличи с шест гола за Руския олимпийски комитет, а за бразилките също с шест гола се отчете До Нашименто.

Швеция поведе в група "В" след победа над Испания с 31:24, а в другата среща от групата олимпийският вицешампион от Рио – Франция се наложи трудно над Унгария с 30:29.

Световният шампион Нидерландия започна с убедителна победа над домакина Япония с 32:21 в група "А".

Разгромна победа в група "А" постигна и още един от фаворитите Норвегия, който надигра Република Корея с 39:27. Кари Братсед Дале блесна с 11 гола за норвежките.

В другата среща от първия кръг в група "А" Черна гора победи Ангола с 33:22.

Снимки: Gettyimages