Аржентина записа първа победа на Игрите в Токио

Олимпийският шампион по хокей на трева Аржентина записа първа победа на турнира в Токио, след като се наложи с 2:1 над домакина на Игрите - Япония. Така златните медалисти от Рио събраха четири точки след равен с Испания в първия мач и изостават с две от лидера в група "А" Австралия, който разгроми Индия в следобедната сесия.

Аржентинците вкараха двата си гола още в първите 15 минути чрез Николас Кийнан и Хосе Толини, а Кента Танака върна един за японците в заключителните секунди на срещата. Австралийците пък разгромиха със 7:1 Индия с два гола на Блейк Говърс и по един на Джошуа Белтц, Андрю Огълви, Даниел Бийл, Тим Бранд и Джереми Хейуърд.

Нова Зеландия пък надви Испания с 4:3 в третия мач от групата и се изкачи на трето място с три точки. За победителите вкараха Джейк Смит, Кейн Ръсъл, Блеър Тарант и Стивън Йесенс, а за европейците точни бяха Енрике Гонсалес де Кастейон, Пау Кемада Кадафалк и Марк Болто.

Следобед се изигра и един мач от група "В", в който олимпийският шампион от 1996 и 2000 Нидерландия победи с 5:3 Република Южна Африка и зае четвъртото място. "Лалетата" стигнаха късно до победата, след като Минк ван дер Верден и Мирко Пруйсер вкараха безответни голове в последната четвъртина.