Шампионът Сърбия започна със загуба Игрите в Токио, световният първенец Италия тръгна с разгром

Олимпийският шампион Сърбия загуби с 12:13 (6:8) срещу Испания в първия си мач от група "Б" на турнира по водна топка за мъже в японската столица Токио. Световният шампион Италия пък разгроми Република Южна Африка в първия мач за деня.

Сърбите, които надвиха Хърватия на финала в Рио де Жанейро, губеха през по-голямата част от мача, но стигнаха до изравняване 10:10 в последната четвъртина с гол на Страхиня Рашович. Алберто Мунарис Еганя обаче вкара два поредни за световните вицешампиони в рамките на две минути за 12:10, а Франсиско Фернандес записа последното попадение.

Мунарис завърши мача с четири гола, а за сърбите най-резултатни с по две попадения бяха четирима - Дорде Лазич, Душко Пиетлович, Никола Якшич и Филип Филипович.

Хърватия пък надигра с 23:7 (10:4) Казахстан. Марко Йокович вкара пет гола и Лука Букич наниза още четири за олимпийските вицешампиони, които ще получат първия си шанс за реванш срещу сърбите на 31 юли в олимпийската зала за водна топка "Тацуми". В последния мач от групата Черна гора победи Австралия с 15:10 (7:6).

Италия пък допусна два гола във втората четвъртина и срази РЮА с 21:2 (10:2) в мач от група "Б". Франческо Ди Фулвио вкара пет гола за световните шампиони, които имат три олимпийски титли от 1948, 1960 и 1992.

В останалите мачове от потока Гърция победи с 10:9 (6:6) 9-кратния олимпийски шампион Унгария, а САЩ надви с 15:13 (7:8) Япония.