Първият гол на Хакими донесе победа на ПСЖ (видео)

Пари Сен Жермен победи с 1:0 Орлеан в поредната си лятна проверка. Няолко от титулярите на Маурисио Почетино се завърнаха в игра, след като получиха по-дълга почивка, а единствения гол вкара Ашраф Хакими - негов първи с екипа на парижани.

Юлиан Дракслер изведе ПСЖ с капитанската лента, а мачът започна с изненадващ натиск на Орлеан и няколко спасявания на Александре Летелие срещу бившия му отбор. Първата добра ситуация в полза на френския гранд дойде чак в 30-ата минута, но Ерик Ебимбе я пропусна.

На почивката подписалият вчера нов договор Почетино пусна някои от звездите, начело с Кейлор Навас, Андер Ерера, Идриса Гей и Хакими, а ПСЖ вдигна оборотите. В 62-ата минута Ерера намери Хакими с диагонален пас, мароканецът технично овладя топката и стреля точно за първия си гол с екипа на своя нов клуб.

Следващата и последна контрола на парижани е в сряда срещу Севиля и ще се изиграе в португалския град Фаро. Няколко дни по-късно тимът на Почетино излиза срещу Лил в мача за Суперкупата на Франция.