Канада поведе с 2:0, но не можа да спре олимпийските вицешампиони от Италия 🏐

Олимпийските вицешампиони от Рио 2016 от Италия започнаха с трудна победа участието си на олимпийския турнир в Токио. Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини губеха с 0:2 гейма, но съумяха да направят пълен обрат и да победят Канада с 3:2 (26:28,, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11) в първия си мач от предварителна Група А, който продължи 2,17 часа.

Младата надежда на Италия Алесандро Микелето заби 24 точки (3 аса, 3 блока, 59% ефективност в атака).

Османи Хуанторена добави още 21 точки (1 блок, 36% ефективност в атака). Резервата Лука Ветори се отличи с 10 точки (56% ефективност в атака), след като замени във втората част неубедителния Иван Зайцев, който записа едва 4 точки.

Никълъс Хоуг бе най-резултатен за Канада с 18 точки, а капитанът Джон Гордън Перин добави още 17 точки.

ИТАЛИЯ – КАНАДА 3:2 (26:28,, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11)

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели 4, Иван Зайцев 4, Османи Хуанторена 21, Алесандро Микелето 24, Джанлука Галаси 9, Матео Пиано 2 – Масимо Колачи-либеро (Иржи Ковар 1, Лука Ветори 10, Рикардо Сбертоли, Даниеле Лавия)

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ
КАНАДА: Тейлър Сандърс, Шарън Върнан-Еванс 12, Джон Гордън Перин 17, Никълъс Хоуг 18, Греъм Виграс 6, Лукас Ван Беркъл 10 – Блеър Бан-либеро (Стивън Маар 2, Джей Бенканау, Райън Склейтър 5, Артур Шварц 3)

Старши треньор: ГЛЕН ХОУГ.