Пълна програма на българите в Токио

България ще участва с 42-ма спортисти в 14 спорта на 32-ите Летни олимпийски игри в Токио. Знаменосци ще са Мария Гроздева и плувецът Йосиф Миладинов.

Публикуваме пълната програма на българските спортисти.

*Часовете са в българско време. Програмата е предварителна и са възможни промени. В част от спортовете участието до финал ще зависи от класирането в елиминации и квалификации от предишните дни или сесии (затова са поставени въпросителни знаци).

24 юли, събота

3.00-8.30 и 12.00-16.00 Бадминтон Габриела и Стефани Стоеви и Линда Зечири - групи

3.00-16.30 Тенис на маса Полина Трифонова - квалификации и първи кръг

4.00-16.00 Спортна гимнастика Дейвид Хъдълстоун - квалификации

5.00-8.30 Джудо Янислав Герчев 60 кг - елиминации и четвъртфинал
? 
11.00-13.50 Джудо Янислав Герчев 60 кг - репешажи, полуфинали и финал

13.00-15.30 Плуване Любомир Епитропов 100 м бруст - серии

Ето кога започва българското участие в Токио
Ето кога започва българското участие в Токио

25 юли, неделя

3.00-6.00 Сп. стрелба Мария Гроздева и Ант. Костадинова - 10 м в. пист.

4.00-9.30 и 12.00-15.30 Бадминтон сестри Стоеви и Линда Зечири - групи

5.00-8.45 и 11.00-14.45 Бокс Стойка Кръстева 51 кг - 1/16-финали
? 
5.30-5.45 Плуване Любомир Епотропов 100 бруст - полуфинали
? 
8.00-11.45 Тенис на маса Полина Трифонова - втори кръг

13.00-15.30 Плуване Д. Петкова 100 бр. серии и К. Лефтеров 100 гр. серии

Стойка Кръстева открива българското боксово участие в Токио 2020
Стойка Кръстева открива българското боксово участие в Токио 2020

26 юли, понеделник

4.00-9.30 и 12.00-15.30 Бадминтон сестри Стоеви и Линда Зечири - групи
? 
4.00-11.45 Тенис на маса Полина Трифонова - втори и трети кръг
? 
4.30-6.40 Плуване Любомир Епотропов 100 бруст - финал
? Плуване Диана Петкова 100 бр. - пф и К. Лефтеров 100 гр. - пф

5.00-8.45 и 11.00-14.45 Бокс Даниел Асенов 52 кг - 1/16-финали
? Бокс Станимира Петрова 57 кг - 1/8-финали

5.00-8.30 Джудо Ивелина Илиева 57 кг - елиминации и четвъртфинал

11.00-13.50 Джудо Ивелина Илиева 57 кг - репешажи, полуфинал и финал

13.00-15.30 Плуване Антъни Иванов 200 бътерфлай - серии
                    
Плуване Диана Петкова 200 съчетано - серии

27 юли, вторник

4.00-9.30 и 12.00-15.30 Бадминтон сестри Стоеви и Линда Зечири - групи
? 
4.00-16.30 Тенис на маса Полина Трифонова - трети кръг и осминафинали
? 
4.00-6.25 Плуване Антъни Иванов 200 бътерфлай - полуфинали

                 Плуване Диана Петкова 200 съчетано - полуфинали
? 
                 Плуване Диана Петкова 100 бр. - ф и К. Лефтеров 100 гр. - ф

5.00-8.30 Джудо Ивайло Иванов 81 кг - елиминации и четвъртфинал
? 
11.00-13.50 Джудо Ивайло Иванов 81 кг - репешажи, полуфинал и финал

13.00-15.30 Плуване Любомир Епитропов 
200 м бруст - серии
Плуване Йосиф Миладинов - 100 св стил - серии

Хъдълстоун се оплаква от сериозна умора и неуредици с транспорта от олимпийското село до залата
Хъдълстоун се оплаква от сериозна умора и неуредици с транспорта от олимпийското село до залата

28 юли, сряда

3.00-8.30 Бадминтон Линда Зечири - групи

3.00-9.10 Стрелба Селин Али - трап квалификации първи ден
? 
4.30-11.05 Плуване Антъни Иванов 200 бътерфлай - финал 
10.49
? Плуване Любомир Епитропов 200 м бруст - полуфинали 
11.21
? Плуване Диана Петкова 200 съчетано - финал 
11.45
? Плуване Йосиф Миладинов - 100 св. стил - полуфинали 10.30
? 
4.00-11.30 и 17.00-17.30 Бокс Станимира Петрова 57 кг - ¼-финали
? 
9.00-12.00 Тенис на маса Полина Трифонова - ¼-финали
? 
13.15-15.50 Спортна гимнастика Дейвид Хъдълстоун - многобой финал

13.00-15.30 Плуване Калоян Лефтеров 200 м гръб - серии

14.00-16.00 Вдигане на тежести Божидар Андреев 73 кг

Мария Гроздева: За мен последната ми олимпиада ще е празник
Мария Гроздева: За мен последната ми олимпиада ще е празник

29 юли, четвъртък
3.00-6.45 Сп. стрелба - М. Гроздева и Ант. Костадинова - 25 м пист. прецизна (кв.)
? 
3.00-9.30 Бадминтон Линда Зечири - осминафинал
? 
3.00-10.55 Стрелба Селин Али - трап квалиф. втори ден и финал 
7.30
? 4.30-7.10 Плуване Калоян Лефтеров 200 м гръб - полуфинал 5.04
? 
                          Плуване Любомир Епитропов 200 м бруст - финал 4.30
? 
                          Плуване Йосиф Миладинов 100 св. стил - финал
 5.30
? 7.00-8.10 и 13.00-14.10 Бокс Стойка Кръстева 51 кг - 1/8-финали
? 
5.00-17.00 Тенис на маса Полина Трифонова - полуфинали, бронз и финал
? 
11.00-16.00 Бадминтон сестри Стоеви - четвъртфинал

13.00-15.30 Плуване Йосиф Миладинов и Антъни Иванов 100 бътер. - серии

Инна Ефтимова: Целта ми е да подобря личните си резултати
Инна Ефтимова: Целта ми е да подобря личните си резултати

30 юли, петък

3.00-8.30 Сп. стр. М. Гроздева и Ант. Костадинова - 25 м пист. 
финал 8.00
3.00-6.30 Лека атлетика Ина Ефтимова 100 м - серии 
5.40
Тихомир Иванов скок на височина - квалификации 
3.15
? 3.00-9.30 Бадминтон Линда Зечири - четвъртфинали
? 
4.30-6.00 Плуване Й. Миладинов и Ант. Иванов 100 бътер. - ½-фин. 
4.30
? Плуване Калоян Лефтеров 200 м гръб - финал 4.50

Габриела Петрова: Не е приятно без публика
Габриела Петрова: Не е приятно без публика


13.00-15.00 Лека атлетика Габриела Петрова троен скок - квалификации 13.05

Йосиф Миладинов: Вече се чувствам в перфектната си форма
Йосиф Миладинов: Вече се чувствам в перфектната си форма

31 юли, събота
? 
3.00-10.00 Бадминтон сестри Стоеви - полуфинал
? 
4.30-4.37 Плуване Йосиф Миладинов и Антъни Иванов 100 бътерфлай - финал
? 
5.00-7.55 и 11.00-13.55 Бокс Станимира Петрова 57 кг - полуфинали
? 
Бокс Даниел Асенов 52 кг - осминафинали
? 
12.00-17.00 Бадминтон Линда Зечири - полуфинал
? 
13.00-15.55 Лека атлетика Ина Ефтимова 100 м - полуфинали и финал

Сестри Стоеви и Линда Зечири вече тренират в основната зала в Токио
Сестри Стоеви и Линда Зечири вече тренират в основната зала в Токио

01 август, неделя
? 
5.00-5.30 и 11.00-11.30 Бокс Стойка Кръстева 51 кг - 1/4-финали
? 
11.00-14.10 Сп. гимн. Дейвид Хъдълстоун - финали на земя и кон гривни
? 
13.00-15.55 Лека атлетика Габриела Петрова троен скок - финал
? 
Тихомир Иванов скок на височина - финал
? 
14.00-17.00 Бадминтон Линда Зечири - мач за бронза и финал

Ивет Лалова: Знам, че ще бъде много трудно, но отивам в Токио с много оптимизъм
Ивет Лалова: Знам, че ще бъде много трудно, но отивам в Токио с много оптимизъм

02 август, понеделник

4.30-7.20 Лека атлетика Ивет Лалова и Ина Ефтимова 200 м - серии

5.00-7.30 Борба Кирил Милов 97 кг кл. ст. - до четвъртфинал
                 
Борба Мими Христова 68 кг - до четвъртфинал
                 
Борба Айк Мнацаканян 77 кг. кл. ст. - до четвъртфинал
? 
7.00-9.30 Бадминтон сестри Стоеви - мач за бронза и финал
? 
11.00-13.40 Сп. гимн. Дейвид Хъдълстоун - финали на халки и прескок
? 
12.15-16.00 Борба Кирил Милов 97 кг - полуфинали
? 
                     Борба Мими Христова 68 - полуфинали
? 
                     Борба Айк Мнацаканян 77 кг - полуфинали
? 
13.25-13.40 Лека атлетика Ивет Лалова и Ина Ефтемова 200 м - ½-финали

Националките по борба ще проведат лагер в Окаяма преди Олимпиадата
Националките по борба ще проведат лагер в Окаяма преди Олимпиадата

3 август, вторник

5.00-7.30 Борба Тайбе Юсеин 62 кг - до четвъртфинал
? 
Борба Кирил Милов 97 кг - репешажи
? 
Борба Мими Христова 68 кг - репешажи
? 
Борба Айк Мнацаканян 77 кг - репешажи
? 
5.00-7.40 и 11.00-13.40 Бокс Станимира Петрова 57 кг - финал
? 
                                        Бокс Даниел Асенов 52 кг - ¼-финали
?  
11.00-13.25 Сп. гимн. Дейвид Хъдълстоун - финали на успоредка и висилка
? 
12.15-16.00 Борба Тайбе Юсеин 62 кг - полуфинали
? 
                     Борба Кирил Милов 97 кг - мач за бронза и финал
? 
                     Борба Мими Христова 68 кг - мач за бронза и финал
? 
                     Борба Айк Мнацаканян 77 кг - мач за бронза и финал

14.00-16.00 Вдигане на тежести Христо Христов 109 кг
? 
15.50-15.52 Лека атлетика Ивет Лалова и Ина Ефтимова 200 м - финал

Кануистката Станилия Стаменова: Очаква ни странна олимпиада
Кануистката Станилия Стаменова: Очаква ни странна олимпиада

4 август, сряда

3.30-6.40 Кану-каяк Станилия Стаменова 200 м кану - серии и ¼-финал
? 
5.00-7.30 Борба Тайбе Юсеин 62 кг - репежаши
                  
Борба Георги Вангелов 57 кг св. ст. - до четвъртфинал
                  
Борба Евелина Николова 57 кг - до четвъртфинал
? 
8.00-8.30 Бокс Стойка Кръстева 51 кг - полуфинали
? 
12.15-16.00 Борба Тайбе Юсеин 62 кг - мач за бронза и финал
? 
                    Борба Георги Вангелов 57 кг - полуфинал
? 
                    Борба Евелина Николова 57 кг - полуфинал

Даниел Асенов: Отивам за титла в Токио 🥊
Даниел Асенов: Отивам за титла в Токио 🥊

5 август, четвъртък
3.10-5.20 Лека атлетика Мирела Демирева скок на височина - квалификации
? 
3.30-6.00 Кану-каяк Станилия Стаменова 200 м кану - ½-финали и финал
? 
5.00-7.30 Борба Георги Вангелов 57 кг - репешажи
? 
                 Борба Евелина Николова 57 - репешажи
? 
8.30-9.05 Бокс Даниел Асенов 52 кг - полуфинали

11.00-15.40 Карате Ивет Горанова 55 кг кумите - елим., ½-финали и финал
? 
12.15-16.00 Борба Георги Вангелов 57 кг - мач за бронза и финал
? 
                  Борба Евелина Николова 57 кг - мач за бронза и финал

Тасева и Калейн: Готови сме, на олимпийски игри всичко е възможно
Тасева и Калейн: Готови сме, на олимпийски игри всичко е възможно

6 август, петък

4.20-7.15 и 8.50-11.45 Худ. гимн. Боряна Калейн и Катрин Тасева - индив. квал.
5.00-7.30 Борба Миглена Селишка 50 кг - до четвъртфинал
? 
12.15-16.00 Борба Миглена Селишка 50 кг - полуфинали

Боркините заминаха за Олимпийските игри в Токио
Боркините заминаха за Олимпийските игри в Токио

7 август, събота

4.00-6.40 Худ. гимнастика ансамбли - квалификации
? 
8.00-8.30 Бокс Стойка Кръстева 51 кг - финал
? Бокс Даниел Асенов 52 кг - финал
? 
9.20-12.00 Худ. гимнастика Боряна Калейн и Катрин Тасева - инд. финали
? 
12.45-16.00 Борба Миглена Селишка 50 кг - репешажи, бронз и финал
? 
13.35-15.20 Лека атлетика Мирела Демирева скок на височина - финал

Гимнастичките на църква преди заминаванто за Олимпиадата
Гимнастичките на църква преди заминаванто за Олимпиадата

8 август, неделя
? 
4.00-6.30 Худ. гимнастика ансамбли - финали

btvnovinite.bg

Още от Токио 2020

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти