Българин завърши седми на СП по кайтсърфинг

Състезател на яхтклуб „Черноморец Бургас” постигна едно от най-добрите класирания на български ветроходец на Световно първенство! Това е младата ни надежда в кайтсърфинга Кристиян Манев, който се пребори преди дни за престижното седмо място. Постигнатият резултат е едно отлично начало по пътя му към олимпийска квота за Париж 2024.

FORMULA KITE INDIVIDUAL WORLD CHAMPIONSHIPS U19 се проведе в Джицерия, Италия, на 12 - 18 юли 2021 г. На световния форум участваха националните отбори на Италия, Франция, САЩ, Испания, Германия, Полша, Чехия, Швейцария, Израел, Великобритания, Русия, Холандия и др. Нивото на всички участници беше много високо.

Кристиан Манев с изключително добра тактика и прецизност успя в медал сериите да финишира трети в една от финалните гонки. Единствено малшансът (оплитане на крилата с друг състезател на старта в една от гонките) му попречи да се класира в Топ 5 на света. Така състезателят на яхтклуб „Черноморец Бургас” затвърди заявката на България за медали в този спорт в близкото бъдеще.