Симон Байлс заяви, че иска да победи самата себе си на Игрите в Токио

Четирикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Симон Байлс (САЩ) заяви, че гимнастичката, която най-много иска да победи в Токио, е самата себе си и е развълнувана да опитва неща в спорта, които някога са били "невъобразими".

24-годишната американка е спечелила рекордните 25 медала от световни първенства, 19 от които са златни, и е шампионка в многобоя на всички състезания, в които е участвала от 2013 година насам.

Тя също завоюва четири златни и един бронзов медал на Игрите в Рио 2016 и се очаква да добави още отличия от Токио.

"Опитвам се да бъда по-добра, отколкото на последното състезание, опитвам се да победя себе си. Сега правя неща, които са били невъобразими за спорта, дори и за мен самата, и това е лудост, но наистина съм развълнувана, защото се чувствам така, сякаш съм си преминала границите", каза Байлс пред телевизия NBC.

През месец май тя стана първата жена, която приземява успешно упражнението "Юрченко" (задно свито превъртане) на прескок на турнир в Индианаполис.

Байлс, която през уикенда призна, че ѝ е скучно, докато се придвижва от стаята си в хотела до тренировъчната зала заради строгите протоколи за коронавирус, вчера публикува снимка, на която тя и съотборничките ѝ са пред стена в Олимпийското село в Токио.

Снимки: Gettyimages