Емил Нейков стана шампион на скиф при мъжете

Световният шампион за младежи до 23 г. Емил Нейков безапелационно спечели първото място на скиф на републиканското първенство по гребане в Пловдив. 19-годишният състезател на "Академик" (Сф) даде отлично време – 6:53,25, като изпревари Кристиян Василев ("Хеброс") и Стефан Мутич ("Армеец").

Нейков се доближи само на секунда от най-доброто си време. По-рано през годината Василев не успя да спечели олимпийска квота на скиф, след като се разболя от коронавирус, а след това не намери най-добрата си форма.

Тежко боледуване на Кристиан Василев го е лишило от участие на Олимпийските игри в Токио 🚣🏾‍♂️

В най-атрактивната дисциплина – осморките, шампион при мъжете е ГК "Черпоков", следван от "Електрон" и ЦСКА. Не по-малко интересно беше и при младите гребци. Талантливата софиянка Румяна Стоянова от "Армеец" стана републиканска шампионка при кадетките в скифа. Тя и партньорката й Ивана Алексиева завършиха втори на двойка скул след ЦСКА. При момичетата пък златото на скиф грабна Катрин Угринич от "Левски". 11-годишната надежда на „сините“ взе и сребърен медал с Карина Зафирова на двойка ск