Ива Дудова е най-добър диагонал на Евроволей U16 🏐

Българската националка Ива Дудова спечели отличието за най-добър диагонал на европейското първенство по волейбол за девойки под 16 години, което се проведе в Словакия и Унгария.

Диагоналът на България изигра пореден чудесен мач, като реализира 41 точки за успеха с 3:2 гейма на "лъвиците" над Турция, с който спечелиха бронзовите медали.

България с феноменален обрат срещу Турция от 0:2, за да спечели бронз на Евроволей U16 🏐

Най-полезен състезател (MVP) стана руската волейболистка Марина Аслиамова, която бе втора по резултатност на големия финал, в който "сборная" триумфира с трофея.

Деян Боюклиев: Свършихме страхотна работа!🏐

Руският тим заслужи още три награди - за най-добър разпределител, най-добър втори посрещач и най-добро либеро.