Партизан е пред Звезда за първи път от 4 години

Партизан започна новия сезон в сръбското първенство с убедителна победа при гостуването на Пролетер (Нови Сад) - 4:0. “Гробарите” нямаха никакви проблеми със скромния си съперник и показаха, че имат сили да се противопоставят на хегемона от последните години Цървена звезда в спора за титлата.

“Черно-белите” вкараха четирите гола за 19 минути, а новите попълнения заслужиха отлични оценки за представянето си. Дори и без оставения на пейката Бибрас Натхо Партизан показа много идеи в офанзивен план. Завърналият се в тима след пауза от две години Рикардо Гомеш постави началото на разгрома с попадения в 9-ата и 13-ата минута, а още до почивката Слободан Урошевич и Милош Йоич довършиха домакините.

Цървена звезда тръгна с постно реми

Вчера Цървена звезда стъпи накриво срещу другия тим от Нови Сад - Войводина. Двубоят на “Райко Митич” в Белград завърши без голове и по този начин Партизан оглави класирането след първия кръг. “Гробарите” са пред вечния си съперник за първи път от 1519 дни или повече от 4 години.

За последно Партизан беше начело на таблицата на 21 май 2017 година. Тогава с победа с 5:0 срещу Младост (Лучани) отборът стана шампион с преднина от 3 точки пред Звезда.