ЦСКА - София падна от бивше германско величие, Антов отново в игра за "червените"

ЦСКА - София допусна второ поредно поражение на лагера в Австрия. След като преди няколко дни червените загубиха с 1:2 от гръцкия гранд Олимпиакос, днес те паднаха с 0:1 от Вердер (Бремен).

Попадението за четирикратния шампион и шесткратен носител на купата на Германия вкара Йоханес Егещайн в 83-ата минута.

И футболистите на Любо Пенев имаха шанс да се разпишат във вратата на изпадналия във Втора Бундеслига тим на Вердер, но Йохан Баи нацели напречната греда.

След близо шест месеца с фланелката на ЦСКА - София отново игра Валентин Антов, подвизавал се през пролетта под наем в Болоня. За Вердер цял мач записа младежкият национал на България Илия Груев.

Лошата новина за червените е поредната контузия на ключов футболист след принудителното излизане на Брадли Мазику в 45-ата минута.

Иначе наставникът на  българския тим Любослав Пенев заложи сред титулярите на две нови попълнения - Яник Вилдсхут и Хамза Чатакович. Атаката поведе Бисмарк Чарлс.

Срещата започна с натиск на германците, които организираха няколко опасни набега, но те не завършиха със сериозни удари по посока на българската врата. От своя страна ЦСКА - София спечели корнер в 11-ата минута. Кери центрира към Матей, който засече с глава, но над напречната греда.

Четири минути по-късно Матай отново стреля с глава, този път след центриране от фаул, но покрай лявата греда.

В 38-ата минута Кери получи от Вилдсхут, влезе навътре и шутира с левия крак, но в аут. Пет минути след това опасен диагонален удар на Нанкиши премина на сантиметри покрай лявата греда.

В 45-ата минута Мазику бе изритан грубо отзад и напусна контузен терена, а на негово място се появи Митков.

В 56-ата минута Вердер изпусна първото чисто голово положение в проверката. Сержент излезе очи в очи в Бусато и предпочете да стреля, а не да подаде към свой съотборник, намиращ се на празна врата, което се оказа грешка, тъй като стражът на ЦСКА - София спаси неговия изстрел.

Малко след това реферът вдигна червен картон на играч от Вердер, но германците останаха с 11 човека на терена.

В 68-ата минута завърналият се от наем в Болоня Валентин Антов отново се появи в игра за ЦСКА - София, сменяйки Варела.

В 73-ата минута Йоан Баи осъществи отличен пробив по лявото крило, финтира противников футболист и стреля фалцово с десния крак в напречната греда.

Десет минути по-късно Йоханес Егещайн реализира след центриране от корнер и удар с глава.

Червените реагираха мигновено и можеха да изравнят секунди по-късно, когато активният Баи шутира от близка дистанция, но стражът на германците изби. В 87-ата минута Йомов центрира от фаул към Гълъбов, защитникът надскочи съперник и отправи удар с глава, но в ръцете на Цетерер.

ЦСКА - СОФИЯ - ВЕРДЕР 0:1

0:1 Йоханес Егещайн 83

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 4. Яник Вилдсхут, 11. Хамза Чатакович, 8. Греъм Кери, 5. Федерико Варела, 17. Бисмарк Чарлс

ВЕРДЕР: Капино, Мьовалд, Фюлкруг, Нанкиши, Шмид, Топрак, Парк, Баджие, Груев, Грос, Мбом

Резерви: Цетерер, Дос Сантос, Страуди, Осако, Велкович, Агу, Сержент, Рап, Шмит, Й. Егещайн, Маи, М. Егенщайн, Волтмейд