Мария Гроздева обясни драмата с квотите в родната стрелба

Състезателката по спортна стрелба Мирослава Минчева няма да участва на Олимпиадата в Токио, въпреки че има спечелена квота за участие. С решение на Българския стрелкови съюз на Олимпийските игри в Токио в дисциплините малокалибрен и пневматичен пистолет за жени България ще бъде представена от Мария Гроздева и Антоанета Бонева.

23 "Пътят към Токио" с Мария Гроздева

Sportal.bg потърси председателя на Българския стрелкови съюз и национална състезателка Мария Гроздева за коментар по случая.

„Мирослава Минчева наистина има спечелен квота за участие на Олимпийските игри в Токио. Това е факт“, заяви Мария Гроздева специално пред Sportal.bg.

Минчева спечели своята квота за Олимпиадата с 9-ото си място в дисциплината 10 метра пневматичен пистолет за жени на европейското първенство във Вроцлав (Полша), още през февруари миналата година. Българката направи резултат 574 точки, като така покри норматива.

Наша стрелкиня се оплака, че са й отнели олимпийската квота

„На практика 3 състезателки от България имаме квоти за участие на Олимпийските игри в Токио. Аз, Антоанета Бонева и Мирослава Минчева. На Олимпийски игри всяка държава има право на само по двама състезатели в дисциплина. Според резултатите от последните състезания, на които сме участвали всички, то Мирослава Минчева е с най-ниски постижения. За да участва тя в някоя дисциплина на Олимпийските игри, то на практика ще трябва състезател, който е дал по-добри резултати от нея през годината и се очаква да даде и по-добър резултат в Токио, да не стреля там в някоя от дисциплините, в която може да се класира на финал и да стреля за медал“, категорична бе пред Sportal.bg Мария Гроздева, която е олимпийска шампионка от Сидни 2000 (малокалибрен пистолет) и Атина 2004 (малокалибрен пистолет) и бронзова медалистка от Игрите в Барселона 92 (пневматичен пистолет), Атланта 96 (пневматичен пистолет) и Атина 2004 (пневматичен пистолет).

Мирослава Минчева спечели трета квота за Токио 2020 за България в спортната стрелба

На състезанието, на което Мирослава Минчева спечели олимпийска квота, Мария Гроздева и Антоанета Бонева, се класираха съответно на 5-о и 6-о място.

Снимки: Sportal.bg