Мартин Петров: Истината е, че сме далече

Бившият национал Мартин Петров, вкарал последния български гол на европейски финали, заяви, че сме много далеч от големите на континента. Бившата звезда на ЦСКА, Волфсбург, Атлетико Мадрид и Манчестър Сити се върна към Евро 2004 в Португалия, когато беше част от селекцията на Пламен Марков.

"17 години - толкова много време мина. Спомням си отлично мача с Италия и чувството тогава - поведохме, а в последните секунди на добавеното време след 90-ата минута ни вкараха за 1:2. Яд ме е, защото с този отбор нямахме и късмет да спечелим поне точка, да не кажа и три. Разполагахме със страхотни футболисти. Категорично не заслужавахме и да загубим с такъв голям резултат от Швеция в първия мач. Искрено се надявам най-скоро България да е отново на такъв форум, да видим нови български голове, но истината е различна от надеждите ни - истината е, че все още сме далече. Моментът е назрял, обществеността иска промяна", каза Марто пред "24 часа".