Канцлерът на Австрия Себастиан Курц горд от представянето на националния отбор на Евро 2020

Канцлерът на Австрия Себастиан Курц поздрави националния отбор по футбол за представянето му в осминафиналния мач с Италия на Евро 2020. Австрийците отпаднаха от турнира след загуба с 1:2 след продължения, но през второто полувреме до голяма степен бяха по-добри от далеч по-класния си и по-опитен съперник.

"Благодаря ви за невероятния турнир, невероятния мач и преди всичко бойния дух, който показахте днес", написа 34-годишният Курц в профила си в Twitter след края на срещата. "Вие дадохте всичко от себе си до последната минута на мача. Гордеем се с вас!", добави австрийският премиер.

Класирането на Австрия за осминафиналите бе първото в историята на страната достигане до елиминационна фаза на европейско първенство, като то стана факт след победи над Северна Македония и Украйна в предварителната група.