25 години по-късно Киеза отново бележи за Италия на еврофинали

Италия за осми път игра продължения на европейско първенство. “Скуадра адзура” надви с 2:1 след продължения Австрия (0:0 в редовното време) на осминафиналите и очаква в следващата фаза Белгия или защитаващия титлата си тим на Португалия. Никой друг национален отбор не е играл толкова пъти продължения на еврофинали в историята на състезанието, показва статистиката.

Интересно да отбелязване е и това, че едва за втори път в историята на европейските първенства се получава мач с три гола в продълженията. Първият път е през 1984 година (Франция - Португалия).

Италия допусна първи гол във вратата си след 1168 минути, в които четирикратните световни шампиони бяха непробиваеми. Саша Калайджич сложи край на серията в 114-ата минута.

Героят за Италия Федерико Киеза пък вкара гол на еврофинали точно 25 години и 12 дни след баща си Енрико. Киеза-старши вкарва гол на Чехия на 14 юни 1996 година).