Франция удари световния шампион Полша и се класира на полуфинал в Лигата на нациите

Волейболистите на Франция постигнаха драматична, но много ценна победа над световните шампиони от Полша с 3:2 (25:22, 21:25, 22:25, 25:20, 15:11) в мач от последния 15-и кръг на турнира на Лигата на нациите в Римини (Италия).

Така на практика „петлите“ успяха да се класират за участие в турнира на финалната четворка (26-27 юни).

Полша също е сигурен участник на полуфиналите.

10 Лига на нациите: Франция - Полша

Франция записа 11-а победа и с актив от 34 точки засега заема 3-о място във временното класиране, но в най-лошия може да остане на 4-о място.

Полша допусна трета загуба, но с 12 победи и 37 точки си гарантира второто място във временното класиране.

Възпитаниците на Лоран Тили спечелиха първата част, но след това „Дружина полска“ спечели следващите две. „Петлите“ взеха 4-ата част и вкараха двубоя в тайбрек.

Единична блокада на Стефан Бойер срещу атака на Вилфредо Леон от зона 4 даде преднина на „петлите“ в началото на тайбрека с 4:1. Витал Хейнен взе прекъсване за световните шампиони. Двойна блокада на Вилфредо Леон и Пьотър Новаковски изравниха резултата при 4:4. Атака в центъра на Никола Льо Гоф даде преднина на Франция със 7:6. Успешна атака и ас на Ървин Нгапет дадоха аванс от 3 точки на Франция – 12:9. Витал Хейнен взе второто си прекъсване в тайбрека. Тревор Клевено атакува успешно от зона 4 и завърши едно много дълго разиграване за 13:10. Стефан Бойер завърши успешно атака от зона 2 и Франция спечели тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма, а с това „петлите“ се класираха и на полуфинал в турнира на Лигата на нациите.

Ървин Нгапет заби 18 точки за Франция, а Никола Льо Гоф добави 10 точки.

Вилфредо Леон реализира 18 точки за Полша, а Братош Курек добави 15 точки.