Янис спечели епичната битка с Дюрант и изпрати Милуоки на финала в Източната конференция

Милуоки надделя над домакина Бруклин със 115:111 след продължение и с 4:3 победи в серията се класира за финала в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. Там "елените" ще се изправят срещу победителя от серията между Атланта и Филаделфия, които играят решителен мач №7 идната нощ.

Бруклин имаше предимство през първото полувреме и водеше с 53:43 малко преди почивката, но след серия от 11 последователни точки в края на втората и началото на третата четвърт Милуоки стигна до обрат. Двубоят продължи оспорвано, а гостите дори се виждаха победители, но Кевин Дюрант вкара 1.6 секунди преди края за 109:109. В добавеното време Адетокучбо и Мидълтън вкараха поредни кошове, а Лопес оформи успеха от наказателната линия.

Янис Адетокумбо реализира 40 точки и взе 13 борби за успеха на "елените", Крис Мидълтън добави 23 точки и 10 борби. Брук Лопес завърши с 19 точки, а Джрю Холидей и Пи Джей Тъкър записаха съответно по 13 и11 точки.

Кевин Дюрант беше лидер за домакините с 48 точки, 9 борби и 6 асистенции, Джеймс Хардън се отличи с 22 точки, 9 борби и 9 асистенции, Блейк Грифин оформи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби, Брус Браун вкара 14 точки, а Джо Харис реализира 10 точки.

Снимки: Gettyimages