Марица шампион за прекадетки без загубен гейм

Отборът на Марица (Пловдив) спечели шампионската титла в държавното първенство по волейбол на България за прекадетки (състезателки, родени 2006/2007 година). Финалният турнир се проведе в столичната зала "Левски София" с голям интерес и пълни трибуни.

На финала момичетата на Атанаска Никифорова победиха домакините от Левски (София) с 3:0 (25:23, 25:10, 25:18) и приключиха първенството със златните медали и без загубен гейм. "сините" завършиха със сребърните отличия. Това са първите медали на клуба за тази възраст при девойките от създаването не женското направление към ВК Левски София.

Само в пъривя гейм левскарките оказаха истинска съпротива на съпрерника. Домакините дори водеха с пет точки в средата на гейма, но не успяха да запазят актива си и да направят изненада. Маричанки изравниха, а след това в решителните моменти показаха повече устойчивост и надделяха с 25:23. Това повлия положително и в следващите две части пловдивчанки имаха водеща роля, като спечелиха мача в три гейма и триумфираха с титлата.

Това бяха първите финали от две години насам, след като през миналата година първенствата при подрастващите бяха прекратени в средата на сезона.

В малкия финал на турнира волейболистките на ЦПВК (София) победиха Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:0 (27:25, 25:23, 25:17). Така състезателките на полицейския клуб спечелиха бронзовите медали, а Локомотив оформи финалната четворка.

Въпреки трите гейма срещата бе много интересна и много оспорвана. В първата част Локомотив имаше възможности да затвори гейма, но не успя ди ги оползотвори. Във втората част също имаше интрига, но в решителните моменти ЦПВК показа повече психика и поведе с 2:0. Това като че ли сломи съпротивата на Локомотив и волейболистките на ЦПВК затвориха третия гейм с разлика, като извоюваха крайната победа.