Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Левски взе шампионската титла за прекадети

Отборът на Левски спечели шампионската титла в държавното първенство по волейбол за прекадети (б.р. състезатели, родени 2006/2007 година). Финалният турнир се проведе в зала "Левски София", при голям интерес и пред пълни трибуни.

Да наблюдават младите волейболисти бяха дошли редица треньори, специалисти, бивши и настоящи национали и изтъкнати имена в българския волейбол. Сред тях бяха президентът на БФВ Любо Ганев, бившият национален селекционер Пламен Константинов, Борислав Кьосев, достокоршият национал Теодор Салпаров, както и съпрезидентът на ВК Левски Владимир Николов, които участваха и в награждаването на призьорите.

Финалният мач бе веднага след срещата за титлата при прекадетките, който бе спечелен от Марица (Пловдив). За първи път в историята разпределението на медалите при момчетата и момичетата се проведе в една зала, а родители и фенове можаха да наблюдават цял ден двубоите във финалната четворка при двата пола.

На финала волейболистите на Левски София надиграха ВА Стойчев-Казийски с 3:2 (25:20, 20:25, 25:14, 25:27, 15:10) и триумфираха с титлата. Играчите на ВАСК останаха със сръбърните отличия.

Мачът се превърна в истински спектакъл за феновете в препълнената зала, като предложи страхотни отигравания и емоции до последната точка и бе достоен финал в надпреварата. Двата съперника се захапаха, като това доведе до последователна смяна на водачеството в геймовете. Левски поведе с 2:1, но ВАСК успя да се върне в играта.

Четвъртият гейм се оказа и най-драматичен след, като съставът на ВАСК водеше през цялото време, но допусна да бъде изравнен при 22:22. Стигна се до два мач бола за Левски при 24:23 и 25:24, но сините не успяха да ги оползотворят. Волейболистие на ВАСК показаха изключителна психическа устойчивост и непримиримост и успяха да вкарат мача в тайбрек след 27:25. В него "сините" бяха по-добрият тим на полето. Взеха преднина от начало, задържаха я докрай и спечелиха мача и шампионскати титла.

В малкия финал Хебър (Пазарджик) победи Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:16, 25:23, 25:22). Така волейболистите на Пазарджик взеха реванш от пловдивчани, след като в груповата фаза загубиха в първия мач с 2:3 гейма, но след това спечелеха най-важния си мач в турнира. С това тимът на Хебър завърши с бронзовите отличия в държавното първенство. Така Виктория Волей оформи финалната четворка на турнира.