Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Левски, ЦПВК, Марица и Локомотив на полуфинали за прекадетки

Отборите на Левски София, ЦПВК (София), Марица (Пловдив) и Локомотив 1929 (София) се класираха за финалната четворка в държавното първенство по волейбол за прекадетки (състезателки, родени 2006/2007 година).

Спорът за титлата се провежда на две игрища паралелно в столичната зала „Левски София“. До този развой се стигна след изиграване на всички срещи от груповата фаза в турнира.

В предварителна група А имаше въртележки и интрига докрай. Волейболистките на Левски победиха Казанлък с 3:1 и завършиха като първенец с пет победи от пет мача и актив от 14 точки. С това те ще играят в разпределението на медалите.

Съставът на ЦПВК отбеляза две победи в последния ден, като първо се наложи над ЦСКА с 3:0, след това взе безпроблемна победа и над Миньор (Перник) също с 3:0. Така представителките на полицейския клуб приключиха на втора позиция в класирането и продължават напред.

Тимът на Казанлък, който бе водач в първите два дни, завърши на трета позиция с три победи, две загуби и 8 точки. Четвърти е съставът на ЦСКА с две победи, три загуби и 7 точки. Петото място е за Миньор (Перник) с една победа, четири загуби и 3 точки. Последни са представителките на Хан Аспарух (Исперих) без успех.

В предварителна група Б отборите на Марица (Пловдив) и Локомотив 1929 (София) се откроиха като лидери още от началото. До последно те нямаха загуба, като днес излязоха в директен двубой за върха. Маричанки се наложиха с 3:0 и завършиха като първенец, с пет победи от пет мача и без загубен гейм. Железничарките останаха втори, с едно поражение.

Трети завърши съставът на ВА Стойчев-Казийски с 3 победи, две загуби и 9 точки. Четвърти е тимът на Тони спорт (Берковица) с две победи, три загуби и 6 точки, пети е Раковски (Димитровград) с една победа, четири загуби и 4 точки, последен е Шумен 05 без успех.

Така в първия полуфинал едни срещу друг ще застанат Левски и Локомотив 1929. Двубоят е на 12 юни от 14:00 часа. Вторият полуфинал ще противопостави Марица и ЦПВК. Битката е от 16:00 часа

Отборите извън финалната четворка преустановяват по-нататъшно участие, като се подреждат в крайното класиране по коефициент.