Япония даде само гейм на Австралия в Лигата на нациите (видео + снимки)🏐🇯🇵

Волейболистите от националния отбор на Япония постигнаха 4-а победа в Лигата на нациите. Играчите на Юичи Накагаичи дадоха само гейм и се наложиха над Австралия с 3:1 (25:18, 21:25, 28:26, 26:24) в първия си мач от третата състезателна седмица на турнира в Римини.

Така Япония е на 8-о място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 3 загуби, с колкото е и 7-ия Русия, но с 13 точки. "Кенгурата" пък продължават да са на последното 16-о място без победа и без спечелена точка до момента.

Днес (10 юни) "самураите" ще се изправят срещу домакините от Италия, които надиграха Аржентина с 3:0 гейма, а Австралия ще играе с "гаучосите". Срещите са съответно от 20,00 и 16,00 часа българско време.

Над всички за Япония бе капитанът Юки Ишикава със страхотните 22 точки (2 аса, 65% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане), а Кунихиро Шимицу добави още 17 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата.

За Австралия Люк Смит заби 19 точки (1 ас, 49% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане), а Ниймая Моут се отчете с още 14 точки (3 блока и 73% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.