Огромен успех! Реал Мадрид триумфира в младежката Евролига, Костадинов герой за "белите"🔥

Юношеският отбор на Реал Мадрид, в който играе българският национал Константин Костадинов, спечели младежката Евролига за втори пореден и общо трети път в историята си. Българинът и съотборниците му надвиха големия си враг Барселона, след като спечелиха Ел Класико с крайното 81:78 (17:17, 21:14, 22:25, 13:17, 8:5) след продължение в зала "Ла Фонтета" във Валенсия.

По този начин мадридчани защитиха трофея си от 2019-а, когато надвиха Мега Бемакс на финала. Преди това "кралския клуб" имаше още един триумф в най-силния клубен европейски турнир за юноши - през 2015-а след победа над Цървена звезда.

7 Константин Костадинов и Реал Мадрид спечелиха младежката Евролига

Константин Костадинов имаше огромен принос за успеха на "белите", след като се превърна в топреализатор на своя отбор. Бургазлията записа "дабъл-дабъл" от 18 точки и 12 борби, като при стрелбата си бе 5/9 от зоната за две точки, 2/7 от тройката и 2/2 от наказателната линия.

Началото на мача предложи изключително здрава защита от страна на двата отбора в първата четвърт, която закономерно приключи при равен резултат 17:17. През втората четвърт обаче Реал Мадрид първи натисна спусъка, за да се отскубне на 8 точки аванс при 27:19 след две тройки на Урбан Клавзар. Отборът на Барселона не се разколеба след негативната си серия и набързо върна равенството в мача, но веднага след това Костадинов и Реал Мадрид отново излязоха напред при 38:31 на полувремето.

Българинът започна по много силен начин третата четвърт и след негови четири точки в началото разликата в мача за първи път достигна двуцифрените измерения при 46:36. Каталунците обаче намериха правилния ритъм при стрелбата си от далечна дистанция и грешните решения в атаките им започваха да отшумяват, като изведнъж резултатът се обърна в тяхна полза при 60:65 в началото на последния период. Реал отговори чрез Костадинов, който наниза бързи пет точки, за да изведе "белите" напред при 68:67.

Двубоят бе изпълнен с драматични събития до самия край на последната част, като Барселона дори докосваше победата след тройка на Гаел Бония за 71:73 при 50 секунди до края на мача. В последното си нападение в частта обаче Реал Мадрид успя да отбележи ключови две точки чрез Хенри Веесар, който излъга защитник след пас на Костадинов и изравни резултата при 73:73.

В допълнителните пет минути мадридчани успяха да удържат съперника, като междувременно Костадинов не успя да доиграе мача поради получена аркада. Все пак Урбан Клавзар наниза важни две точки за 81:76, а пък Барса пропусна шанс да изравни, тъй като тройка на Агустин Убал не влезе в коша на гранда от Мадрид - 81:78.

От неговите съотборници Ели Ндиай записа 17 точки, 9 борби, 5 асистенции и 5 отнети топки, превръщайки се в MVP на турнира, Урбан Клавзар наниза 16 точки, а Седик Гаруба остана с 13 точки, 5 борби, 5 асистенции и 5 отнети топки.

За Барселона много силно игра Майкъл Кайседо, който приключи двубоя с 25 точки и 11 борби. Гаел Бония реализира 16 точки и направи 5 асистенции, а Агустин Убал се отчете с 11 точки и 7 борби.

Снимка 1: Sportal.bg
Снимки: gettyimages