Пепи Димитров и Цецо Генков засилиха Костинброд към Трета лига (видео)

Тимът на ОФК Костинброд е шампион за сезон 2020/2021 година на Областното първенство на София. Съставът на Георги Славчев надви с 3:2 ОФК Костенец в изключително драматичен финал пред пълните трибуни на централния терен в НСА. Този триумф почти сигурно гарантира място в Югозападната Трета лига на Костинброд, който има сериозна амбиция да се изкачи в горното ниво.

Двубоят, който бе предаван директно в ефира на Sportal.bg, бе с участието на много бивши професионални футболисти. Цветан Генков, Петър Димитров, Дарко Савич, Здравко Станков и Богомил Дяков бяха сред титулярите на победителите. Бившият халф на ЦСКА и доскорошен мениджър на Добруджа Светослав Петров, както миналият през ЦСКА, Левски, Литекс и Полша Любомир Любенов и Николай Николов бяха в стартовия състав на Костенец, където отсъства младежкият селекционер Александър Димитров, който е на лагер с втория тим на България.

Герой за победителите стана Петър Димитров, който асистира за първото попадение на Цветан Генков, след което отбеляза две попадения през втората част. Именно бившият национал на България даде аванс на Костинброд в 28-ата минута. Той бе точен с удар от 8-9 метра, след като засече отлично подаване на пробилия по лявото крило Димитров.

Даниел Йорданов изравни в 38-ата минута със сериозна доза късмет. Играчът с №11 на “жълто-черните” получи подаване от Любенов и стреля силно, вратарят Костадин Гоцев изби, но последва рикошет в двама играчи на Костинброд, Николай Панайотов от Костенец не успя да уцели топката, но тя се върна в Йорданов, който този път прати коженото кълбо в мрежата.

Второто полувреме започна по-добре за Костенец и тимът стигна до пълен обрат. Това се случи в 58-ата минута, когато Георги Костов с диагонален изстрел не остави шансове на Гоцев. Радостта обаче беше твърде кратка за тима от Костенец.

Бившият играч на ЦСКА, Славия, Локо (София), Нефтохимик и Етър - Пепи Димитров, веднага изравни след грешка на защитата на Костенец, която не прецени дълго подаване. Бързакът излезе сам срещу вратаря и моментално се разписа.

Отново той в 77-ата минута донесе и победата след асистенция на Цецо Генков. Двамата направиха хубаво двойно подаване, което матира защитата, водена от Николай Николов, и завърши с втори гол на Димитров.

Буквално минута преди края гредата спаси Костинброд от равенство и съответно дузпи, тъй като регламентът не позволява да се играе продължения. Ударът отдалеч бе на Божидар Петров, но намесата на вратаря Гочев се оказа решаваща. Така играчите на Славчев празнуваха със златните медали и купата, правейки щастлива сериозната агитка от Костинброд.

ОФК Костинборд 2012 стигна до финала, след като спечели Западната подгрупа ОГ София с актив от 39 точки. Генков и компания записаха 12 победи и три равенства с голова разлика 44:8.

Костенец пък стигна до финала, спечелвайки безапелационно Източната подгрупа ОГ София с актив от 41 точки. “Жълто-черните” имаха 13 победи, две равенства и само едно поражение до днес от Ракитин (Трудовец). Тяхната голова разлика през тази кампания бе 47:9. Именно поради представянето през сезона на двата тима този сблъсък се очакваше с голям интерес.

КОСТИНБРОД - КОСТЕНЕЦ 3:2
1:0 Генков (28)
1:1 Йорданов (38)
1:2 Костов (58)
2:2 Димитров (59)
3:2 Димитров (77)

КОСТИНБРОД: Костадин Гочев, Здравко Станков, Богомил Дяков, Георги Славчев-младши, Станислав Петелков, Дарко Савич, Алексей Георгиев, Петър Петров, Цветан Генков, Петър Димитров
Резерви: Радостин Лалев, Антоан Василев, Лъчезар Станков, Калоян Яновски, Дейвид Димитров, Никола Димитров, Йордан Стоянов

КОСТЕНЕЦ: Атанас Аршинов, Методи Миланов, Николай Николов, Венцислав Димитров, Георги Костов, Светослав Котларов, Николай Панайотов, Светослав Петров, Даниел Йорданов, Любомир Любенов, Веселин Гелев
Резерви: Димитър Наумов, Андрей Стойчев, Божидар Петров, Ради Стоименов, Мохамед Алиг, Ангел Джоров, Ангел Димитров