Рилски спортист посочи огромен брой грешки на съдиите в четвъртия мач

Отборът на Рилски спортист възропта срещу съдийството в четвъртия мач срещу Левски Лукойл от финалната серия за титлата в НБЛ. Тимът на Людмил Хаджисотиров допусна загуба с 84:90 в зала "Универсиада" и по този начин вече изостава с 1-3 в общия резултат. От клуба обаче обърнаха внимание на голям брой неточности от съдийската тройка. Ето какво написаха от Рилецо в официалния си сайт:

"І. НЕПРАВИЛНО ОТСЪДЕНИ НАРУШЕНИЯ ИЛИ ЛИПСА НА ОТСЪЖДАНЕ:

1. 00:11 минута от видеото (6:15 минути до края на ІІ част) – неправилно отсъдено нарушение на № 1 Карамфилов (№ 3 – Брейзълтън, отбелязва кош от игра и след това – наказателен удар)

Людмил Хаджисотиров: Ние никога не се отказваме

2. 01:11 минута от видеото (8:14 минути до края на ІV част) – неправилно отсъдено нарушение на № 7 Портър. Има нарушение на № 32 от отбора на Левски – Бенсън.

3. 01:27 минута от видеото (6:57 минути до края на ІV част) – неправилно отсъдено нарушение на № 9 Симеонов.

4. 01:52 минута от видеото (3:48 минути до края на ІV част) - отсъдено нарушение на № 32 от Левски – Бентън, но погрешно – не при стрелба.

Тити Папазов: Решаващите битки се печелят от хора с характер

5. 02:02 минута от видеото (4:40 минути до края на ІV част) – неправилно отсъдено нарушение на № 7 Портър (№ 15 – Тасич, отбелязва кош от игра и след това – наказателен удар)

6. 03:36 минута от видеото (2:12 минути до края на продължението) – неотсъдено нарушение в нападение на № 15 от Левски Лукойл – Тасич (Тасич отбелязва кош, при резултат 84:81 за домакините)

Павлин Иванов: Играем мач за мач

7. 04:12 минута от видеото (0:28 минути до края на продължението) – неотсъдено нарушение на № 11 от Левски Лукойл – Минчев (нарушението трябва да е отсъдено като неспортсменско; вместо нарушение, погрешно са отсъдени крачки на № 12 – Зл. Георгиев)

ІІ. НЕОТСЪЖДАНЕ НА КРАЧКИ:

8. 02:16 минута от видеото (0:05 минути до края на І част) – неотсъдени крачки на № 32 от Левски Лукойл – Бенсън. (Отсъдено е нарушение на № 9 – Симеонов, Бенсън отбелязва кош от игра и след това – наказателен удар)

Христо Захариев: Остава ни да вземем един мач, но Рилски спортист няма да се предаде

9. 02:47 минута от видеото (4:04 минути до края на продължението) – неотсъдени крачки на № 15 от Левски Лукойл – Тасич (Тасич отбелязва кош, при резултат 79:77 за домакините)

ОСЕМ от представените десет ситуации са в последните 15 минути на мача. Правилно съдийско решение на която и да е от тези ситуации вероятно би променило крайния победител в срещата.

МОЖЕМ САМО ДА КОНСТАТИРАМЕ - СЪДИЙСКИЯТ СЪСТАВ ДОПУСНА ГРУБИ И ЗНАЧИТЕЛНИ ГРЕШКИ, КОИТО, В КРАЙНА СМЕТКА, ПОВЛИЯХА СЪЩЕСТВЕНО НА КРАЙНИЯ РЕЗУЛТАТ ОТ МАЧА. РЕШЕНИЯТА СА ОТ КОМПЕТЕНТНОСТТА НА СЪОТВЕТНИТЕ ОРГАНИ НА БФБ"