Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 7:0

Ман Сити финишира по шампионски и остави Евертън извън Европа, Агуеро подобри рекорда на Рууни

Шампионът на Англия Манчестър Сити завърши сезона в Премиър лийг с домакинска победа срещу Евертън с 5:0. Кевин Де Бройне (11') и Габриел Жезус (14') дадоха ранен аванс на "гражданите", а в 37-ата минута Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа за "карамелите". След почивката Фил Фодън (53') обезкуражи напълно гостите с трети гол. Тогава дойде и моментът на Серхио Агуеро, който в последния си мач за Сити успя са подобри рекорда на Уейн Рууни за най-много голове във Висшата лига, отбелязвани за един клуб. Кун завърши със 184 шампионатни попадения с екипа на "гражданите".

Агуеро остана на пейката за началото, но се появи в игра в 65-ата минута. Иначе Джосеп Гуардиола направи традиционните ротации. Този път испанецът бе извършил пет промени в стартовия си състав. Кайл Уокър, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг и Жезус започнаха.

Том Дейвис и Мейсън Холгейт замениха съответно Шеймъс Коулмън и Джери Мина в стартовия състав на Карло Анчелоти.

Сити стартира силно и още в 11-ата минута Де Бройне откри резултата с хубав удар в далечния ъгъл. Само три минути след това Жезус получи в наказателното поле, елиминира с Годфри, след което стреля по диагонала за 2:0. До средата на първото полувреме Пикфорд спаси удари на Де Бройне и Сърлинг. След това Евертън заигра доста по-добре и успя да стигне до голяма възможност да се върне в мача, след като Диаш фаулира Ричарлисон в наказателното поле. Бранителят получи жълт картон, въпреки че гостите претендираха за това да бъде изгонен. Едерсон спаси удара на Сигурдсон от бялата точка и резултатът не се промени.

Минута преди края на първата част удар на Марез срещна гредата.

В 53-ата минута Фил Фодън сложи край на интригата. Жезус намери Стърлинг в наказателното поле. Английският национал продължи към Фодън – 3:0.

В 65-ата минута в игра се появи Агуеро. Аржентинецът се сбогува с клуба по най-впечатляващ начин, отбелязвайки два гола, с които подобри рекорда на Уейн Рууни. В 71-вата минута Фернандиньо отне топката от Дейвис на границата на наказателното поле, след което намери Кун, който се справи с няколко бранители и прати топката в ъгъла. Пет минути след това Агуеро оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране на Фернандиньо.

В 83-тата минута Пикфорд лиши Агуеро от хеттрик със страхотно спасяване.