Елче надделя над Атлетик Билбао и запази елитния си статут

Елче успя да запази мястото си в Ла Лига след победа с 2:0 в последния 38-и кръг на първенството. По този начин те останаха на 17-о място с 36 точки и на две повече от 18-ия Уеска. Първото попадение в мача бе дело на Лукас Бой в 28-ата минута, който пое добър пас и прати топката в десния ъгъл за 1:0.

Атлетик Билбао можеше да изравни в 39-ата минута, но стражът на домакините Пауло Гасанига направи отлично спасяване при удар на Алехандро Беренгер. След почивката отново домакините бяха по-близо до гола, но удари но веднъж гредата помогна на играчите на Марселино да не губят и с по-голяма разлика. Това обаче се случи в 73-ата миннута, когато Раул Гути пое добра топка и я прати в горния десен ъгъл на Хокин Ескуиета за 2:0.

Атлетик Билбао в момента все още заема 9-ото място в класирането, но Гранада, които утре се изправят в домакинството си на Хетафе, могат да ги изпревартят, тъй като разликата между двата тима е едва една точка.