Кьолн оцеля в последния момент

Кьолн се размина с отпадане във Втора Бундеслига поне засега. "Козлите" победиха последния в класирането Шалке с 1:0 и изпревариха Вердер, който допусна домакинска загуба от Борусия (Мьонхенгладбах). Така тимът на Фридхелм Функел завършва на 16-о място редовния сезон и отива на плейоф за оставане в елита.

Така ценното попадение за Кьолн реализира Себастиан Борнау четири минути преди края на срещата.

Борусия (М) поведе още в третата минута срещу Вердер, което мотивира играчите на Кьолн, които вече имаха големи надежди, че могат да се спасят, ако спечелят. Домакините имаха предимство през първото полувреме, но не успяха да стигнат до гол. Шалке държеше съперника нащрек и атаките на гостите не бяха безобидни.

След почивката "козлите" увеличиха темпото. Себастиан Андерсон си помисли, че е отбелязал решителен гол, но попадението му бе отменено след разглеждане с ВАР. След още няколко пропуска на домакините се стигна до 86-ата, когато Борнау с глава реализира попадението, което прати Кьолн на плейоф.