Локо (София) обърна Лудогорец 2 и завърши с успех участието си във Втора лига

След като си осигури участието в елита на България през следващия сезон, Локомотив (София) завърши по възможно най-добрият начин участието си във Втора лига. Столичните “железничари” успяха да обърнат втория отбор на Лудогорец и да се наложат с 4:1 в последния си мач.

Резултатите във Втора лига: 19 гола в последния кръг от сезона

Илкер Будинов даде преднина на разградчани още в 5-ата минута, но Григор Долапчиев изравни в 33-ата. През втората част столичани вкараха още 3 гола, които бяха дело на Светослав Диков (65’, 85’) и Владимир Семерджиев (73’).

Локомотив вече си бе осигурил второто място в класирането, като след тази победа събира в актива си 62 точки, на 3 зад първия Пирин (Благоевград). Лудогорец 2 можеше да се изкачи до третата позиция, ако беше победил, но загубата оставя разградчани на четвъртото място. “Зелените” завършват с 50 точки.