Славия (Прага) направи дубъл в Чехия

Отборът на Славия (Прага) направи златен дубъл. След като станаха шампион, без да загубят нито един мач в първенството, сега възпитаниците на Индрич Трпишовски завоюваха и Купата на Чехия. Това стана факт след успех с 1:0 на финала срещу Виктория (Пилзен).

Успехът на Славия не дойде лесно. Единственият гол в мача падна в 73-ата минута, а негов автор бе Абдалах Сима, който получи пас в наказателното поле и със силен удар под гредата не остави шансове на вратаря.

За успеха на столичани помогна и фактът, че Виктория игра с човек по-малко от 54-ата минута, когато Хавел получи втори жълт и червен картон.

След този триумф Славия спечели дубъл за втори път в рамките на последните три години. Това е пета Купа на Чехия във витрината на клуба, който досега няма загубен финал в турнира, откакто той се провежда от 1993 година насам след разделянето на Чехия и Словакия.