Бостън изравни серията срещу Вашингтон със светкавичен гол в продължението

Бостън изравни серията срещу Вашингтон със светкавичен  гол в продължението

Брад Марчанд вкара 39 секунди след началото на продължението и гостуващият Бостън спечели с 4:3 срещу Вашингтон в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Двата отбора от Източната дивизия са равни при 1-1 преди поредните срещи на леда на Брюинс, насрочени за сряда и петък тази седмица.

Мачът в понеделник записа рекорд в историята на НХЛ, тъй като Вашингтон и Бостън решиха победителя в рамките на един гол за 11-и пореден път в плейофите. Капс спечелиха предния двубой с 3:2 след продължение в събота, но в понеделник допуснаха груба грешка още в началото на допълнителната част. Те загубиха шайбата в собствената си зона, а Мат Гжелчик подаде бързо на Марчанд и той вкара покрай Крейг Андерсън от позицията на дяснята була.

Андерън, който навършва 40 тази седмица, завърши с 44 спасявания и допусна голове още срещу Джейк Дебръск, Патрис Бержерон и Тейлър Хол, който изравни 2:49 минути преди сирената. Ти Джей Оши вкара за Капс и Гарнет Хатауей наниза две шайби, а Туука Раск спря 36 удара за Брюинс.

Каролина вкара три безответни гола в последната третина и победи с 5:2 Нешвил, с което Кейнс си осигуриха предимство след първия мач в серията от Централната дивизия.

Нино Нидерайтер заби победната шайба 2:26 след началото на третата част, а Джордан Стаал и Андрей Свечников също вкараха по един гол. Теуво Теравайнен и отново Стаал бяха точни в първата и втората третина за обрат за Каролина, а Филип Форсберг изведе Нешвил напред и Ерик Хаула изравни за 2:2.

Колорадо също вкара три гола в последната третина и се наложи с 4:1 срещу Сейнт Луис в първия мач между първия и четвъртия в Западната дивизия. Кале Макар изведе Аваланч напред в първата част и Джордан Киру изравни във втората, а Нейтън Маккинън донесе победата за домакините 30 секунди след началото на последната третина. Той вкара и на празна мрежа, а между тези два гола точен бе Габриел Ландеског.

Колорадо доминирше над Сейнт Луис в по-голямата част от мача и Блус се спасиха от разгром най-вече чрез вратаря си Джордан Бинингтън. Той отрази 46 удара.