Шабла отнесе Шумен и поведе в полуфиналната серия на Изток

Шабла победи със 78:72 (21:23, 18:11, 24:21, 15:17) Шумен като гост в първия полуфинален мач между двата отбора в регион Изток от ББЛ А Група.

Срещата започна с предимство за домакините, които след 10 минути игра имаха крехък аванс от 2 точки (23:21). Той обаче бързо беше стопен от баскетболистите на Шабла, които стигнаха до пълен обрат преди почивката (39:34). След нея гостите продължиха да трупат аванс, като преди заключителната четвърт тя вече беше 8 точки. В последните минути обаче баскетболистите на Шумен се посъбудиха и въпреки че спечелиха частта, не успяха да обърнат общия резултат в своя полза.

Ивайло Тодоров беше най-резултатен за Шабла с 18 точки, Станислав Цонков се разписа с дабъл-дабъл - 14 точки и 10 борби, а Константин Колев добави 12 точки.

За Шумен Симеон Георгиев наниза 19 точки, Никола Николов записа дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби, а Ростислав Тончев вкара 13 точки.