Серина Уилямс с първа победа от повече от три месеца насам

Бившата номер 1 в света Серина Уилямс спечели първата си победа от повече от три месеца насам. Поставената под номер 1 в схемата американка надделя над 17-годишната квалификантка Лиза Пигато (Италия) с 6:3, 6:2 за 70 минути в първия кръг на турнира по тенис на червена настилка в италианския град Парма с награден фонд 189708 евро.

Уилямс участва с "уайлд кард", след като отпадна още в първия кръг на силния турнир в италианската столица Рим миналата седмица. Съперничката й пък е дебютантка в професионалния тур и това бе много специален ден за нея.

Американката загуби подаването си още в първия гейм, но след това доминираше и стигна до четири пробива.

Уилямс нямаше победа след успеха си срещу Симона Халеп на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през февруари. Тя беше елиминирана от Наоми Осака на полуфиналите. След известна почивка Уилямс се завърна на корта, но загуби на старта в Рим от Надя Подороска, полуфиналистка на Откритото първенство на Франция през миналата година.

Серина Уилямс се подготвя за "Ролан Гарос", който започва след две седмици.

Това беше първи мач в турнир на WТА за Пигато и 1001-и за Уилямс, която е носителка на 23 титли от Големия шлем. Американката ще играе във втория кръг срещу номер 68 в света Катерина Синякова (Чехия), която елиминира датската тинейджърка Клара Таусон с 6:1, 6:3.

В изцяло американски сблъсък Слоун Стивънс надделя над квалификантката Кейти МакНали със 7:6(4), 6:4 след близо два часа на корта.