Палмиери вкара два гола и НЙ Айлъндръс поведе в серията срещу Питсбърг

Палмиери вкара два гола  и НЙ Айлъндръс поведе в серията  срещу Питсбърг

Кайл Палмиери вкара втория си гол 16:30 след началото на продължението и Ню Йорк Айлъндърс надви с 4:3 Питсбърг на старта на първия рунд в плейофите от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Палмиери получи шайбата от Жан-Габриел Паго близо до голлинията и я чукна над ръкавицата на Тристан Джари за първата победа на Айлъндърс от пет мача в "PPG Paints Arena" тази година. Паго и Брок Нелсън също се разписаха за гостите, а Иля Сорокин отрази 39 удара в дебюта си в плйеофите.

Сидни Кросби, Фредерик Годро и Каспери Капанен вкараха за шампионите от Източната дивизия, които обаче загубиха за десети път в последните си 11 плейофни мача. Джари спаси 37 удара за Пенс, но всичките четири попадения на Айлъндърс минаха над или около ръкавицата на лявата му ръка.

Йоел Ериксон Ек вкара 3:20 минути след началото на продължението и Минесота надви Лас Вегас с 1:0 в първия плейофен мач между двата отбора. Алекс Пиетранджело не успя да изчисти шайбата и голмайсторът на Уайлд успя да я вкара с рикошет от кънката на защитника на Голдън Найтс - Алек Мартинес.

Кам Талбът отрази цели 42 удара за Уайлд, а Марк-Андре Флюри, който стана първият вратар в историята на НХЛ с участия в плейофите в 15 поредни сезона, спря 29 шайби.

Брейдън Пойнт вкара два късни гола и миналогодишният шампион Тампа Бей надви Флорида с 5:4 в друга плейофна серия. Пойнт изравни за 4:4 само седем минути преди края от пауърплей, след което преодоля Сергей Бобровски с бекхенд след светкавична атака и Лайтнинг поведе с 1-0 победи.

Никита Кучеров завърши първия си мач за сезона с две шайби при числено предимство, Блейк Колман бе точен при пауърплей за съперника, а Андрей Василевски отрази 35 удара. Той пусна голове срещу Жонатан Хюбердо, Оуен Типит, Александър Барков и Картър Ферхеге. Бобровски завърши с 34 спасявания.