100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Борислав Младенов и Римини стартираха с успех плейофите в Серия Б

Римини с Борислав Младенов се наложи с 55:52 (13:13, 12:6, 20:12, 10:21) над Кремона като домакин в първия мач от четвъртфиналите в италианската Серия Б. Серията продължава до три победи от пет мача.

Сблъсъкът, белязан с изключително ниска резултатност, даде заявка за дерби от първите минути, а двата отбора завършиха наравно (13:13) след 10 минути игра. Във втората част домакините “натиснаха” съперника и му позволиха да вкара едва 6 точки. След паузата Младенов и компания продължиха с доминацията, която обаче изпуснаха в решаващата четвърт и трепериха до последно за развоя на срещата.

Българският гард попадна в стартовата петица на своя тим и за 13:36 минути на паркета се разписа с 2 точки, 3 борби и 1 асистенция.

Снимка: facebook.com/rinascitabasketrimini