Алисон спаси Ливърпул с уникален гол с глава в последната секунда (видео)

Ливърпул запази шансове за четвъртото място в Премиър лийг, след като постигна изключително драматична победа с 2:1 над Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс". Успехът дойде след знаменит гол на стража Алисон, който в последните секунди на добавеното време се включи в наказателното поле при корнер в полза на гостите и успя да засече по фамозен начин с глава топката и да я прати в ъгъла. Мърсисайдци бяха много далеч от страхотния футбол, който показаха преди няколко дни в дербито с Манчестър Юнайтед, но този път късметът ги покри и те се доближиха само на точка зад Челси. Хал Робсън-Кану (15') откри резултата в 15-ата минута, а Мохамед Салах изравни в 33-тата. Ливърпул нанесе 26 удара по посока на вратата на Джонстън, но така и не успяваше да отбележи гол. Така се стигна до незабравимото включване на Алисон, който доближи миналогодишния шампион на точка зад Челси и на три зад Лестър. Трите отбора имат по два мача до края на сезона, като Челси и Лестър излизат един срещу друг на "Стамфорд Бридж" след два дни, така че няма как и двата тима да вземат пълния комплект точки до края. Ливърпул пък има мачове с Бърнли и Кристъл Палас.

Шест от последните осем мача между Уест Бромич и Ливърпул в Премиър лийг бяха завършили с равенства. Така беше и през декември, когато двата отбора направиха 1:1 на "Анфийлд". Последният успех на мърсисайдци срещу този съперник бе през април 2017-а.

Сам Алардайс направи две промени в сравнение с мача с Арсенал. Хал Робсън-Кану и Грейди Диангана започнаха вместо Мбайе Диан и Калъм Робинсън.

Две бяха корекциите, които предприе и Юрген Клоп от дербито с Манчестър Юнайтед през седмицата. Диого Жота пропусна двубоя заради контузия, като на негово място започна Садио Мане. Къртис Джоунс стартира за сметка на Вайналдум, който остана на пейката за началото. Роберто Фирмино изведе тима с капитанската лента.

Изненадващо, като изключим първите няколко минути, Уест Бромич атакуваше по-опасно на "Дъ Хоутърнс" през първата половина на първата част. В 15-ата минута Перейра изведе Робсън-Кану, който с хубав удар в далечния ъгъл откри резултата. Това бе първи гол за уелсеца в Премиър лийг от ноември 2017-а. Ливърпул обаче постепенно се настани в половината на "дроздовете".

В 24-тата минута Тиаго намери Мане непокрит в наказателното поле, но сенегалецът не успя да уцели вратата. Четири минути след това Салах получи прекрасен пас от Александър-Арнолд. Египтянинът овладя по брилянтен начин, но не успя да нанесе силен удар и Джонстън улови без особени проблеми.

Значителното подобряване на представянето на гостите даде резултат в 33-тата минута, когато Мане се пребори за топката на границата на наказателното поле. Сенегалецът просто чукна кълбото към Салах, който стреля по прекрасен начин в далечния ъгъл. Само две минути след това Ливърпул бе близо до пълен обрат. Мане опита подаване с пета, топката се отклони от бранител на домакините и се озова на пътя на Фирмино, който стреля силно, но топката срещна гредата.

УБА опита да отговори и Робсън-Кану пробва същия завършек както при гола, който отбеляза по-рано, но този път Александър-Арнолд се намеси много добре в защита и изчисти в корнер.

В 42-рата минута Мане нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, но Кайл Бартли успя в последния момент да отклони топката с глава.

В 49-ата минута Мане прати топката във вратата на УБА, но попадението правилно бе отменено заради засада. В 57-ата Ливърпул пропусна нова добра възможност. Гостите организираха бърза контраатака след корнер пред вратата на Алисон. Александър -Арнолд изнесе на скорост и изведе Салах, но египтянинът стреля право в Джонстън.

В 70-ата минута Ажай отклони с глава центриране от корнер, след което Бартли вкара отблизо. Попадението обаче бе отменено заради това, че Филипс, който бе в положение на засада, бе пред Алисон. Поради тази причина бразилецът не успя да реагира навреме. Така мърсисайдци се отърваха в тази ситуация.

В 75-ата минута Ажай за малко не си отбеляза автогол, след като се опита да пресече центриране на Робъртсън. Топката обаче премина встрани от близката греда. Малко след това Робсън-Кану бе изведен сам срещу Алисон, но стражът на мърсисайдци спаси. Тиаго пък стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката профуча встрани.

В 83-тата минута Александър-Арнолд пропусна страхотен шанс, след като получи в наказателното поле, финтира добре бранител на домакините и си освободи коридор за стрелба, но прати топката над вратата. Малко след това Джонстън изби силен и добре пласиран удар на Тиаго. В 90-ата минута и Вайналдум пропусна от границата на наказателното поле.

Така се стигна до 95-ата минута, когато Ливърпул получи последния си шанс – корнер пред вратата на Джонстън. Алисон спринтира към наказателното поле на съперника и успя да засече с глава центрирането на Александър-Арнолд, пращайки топката по фамозен начин в далечния ъгъл.