Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Кристъл Палас обърна Астън Вила и показа, че ще играе докрай (видео)

Кристъл Палас победи с 3:2 Астън Вила на "Селхърст Парк" в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг. Въпреки че "орлите" вече си гарантираха оцеляването, днес отборът изигра силен мач, особено през второто полувреме, и заслужи трите точки. Бирмингамци, които записаха трети пореден мач без победа, поведоха с гол на Джон Макгин (17'). Кристиан Бентеке (32') изравни, но Ануар Ел-Гази (34') отново изведе гостите напред. След почивката лондончани стигнаха до пълен обрат с попадения на Уилфрид Заха (76') и Тайрик Мичъл (84'). Домакините можеха да запишат дори до по-изразителна победа, но на два пъти гредите помагаха на Мартинес.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, в което вкараха три гола и действията се развиваха на високо темпо. Всичко това обаче беше гарнирано с много грешки в защита. Джон Макгин откри резултата в 17-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле, след който прати топката в горния десен ъгъл. В 31-вата Бентеке изравни с третото си попадение в последните три мача. Белгиецът засече с глава центриране на Мичъл към далечната греда. Само две минути след това обаче Ануар Ел-Гази възстанови преднината на бирмингамци. Макгин центрира, а Кейхил само изгледа как Уоткинс отклони топката към Ел-Гази, който не сгреши от няколко метра.

В 58-ата минута Бентеке засече с глава центриране на Таунзенд от корнер, след което топката срещна напречната греда.

В 76-ата Заха изравни резултата, след като проби отляво и стреля с десния крак. Топката рикошира в Ел Мохамади и стана неспасяема за Мартинес – 2:2. Няколко минути по-късно удар на Езе от 20-ина метра среща напречната греда, но в 85-ата обратът стана факт. Заха центрира, Хаус пропусна да изчисти, а Мичъл отклони отблизо неточен удар на Езе. Голът мина проверката на ВАР за евентуална игра с ръка на бранителя на Палас, но в крайна сметка попадението бе зачетено.