Драма до последно и головата разлика определиха новия шампион на Турция (видео)

Бешикташ стана за 16-и път в историята си шампион на Турция, след като победи с 2:1 като гост Гьозтепе в мач от последния 40-и кръг на Сюпер Лиг. Интригата за титлата в южната ни съседка бе жива до самия край, като преди решаващите мачове, играни по едно и също време тази вечер, три тима бяха с шансове да грабнат трофея - Бешикташ, Галатасарай и Фенербахче. В крайна сметка триумфът бе за тима на Бешикташ, който завърши първенството с 84 точки и голова разлика 89:44 (+45). Галатасарай надигра с 3:1 като домакин Йени Малатияспор в последната си среща, но това се оказа недостатъчно. Галатасарай също приключи шампионата с 84 точки, но с една идея по-лоша голова разлика - 80:36 (+44). Така на практика минимално предимство в головата разлика раздели двата тима в крайното класиране и определи шампиона на Турция. Трети финишира Фенербахче, който също спечели последния си мач - 2:1 като гост на Кайзериспор, но остана с 82 точки.

Хърватският защитник Домагой Вида изведе Бешикташ напред в резултата срещу Гьозтепе в събота вечерта с гол в 10-ата минута, но в 24-ата Алпаслан Юозтюрк изравни. Шампионското попадение за Бешикташ реализира алжирският халф Рашид Гезал в 69-ата минута от дузпа.

Бешикташ има шанс и за златен дубъл, тъй като във вторник се изправя срещу Анталияспор във финала на турнира за Купата на Турция.

Снимка: The Black Eagles / Twitter