Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Спартак победи гръцкия шампион на старта на турнира по плажен футбол във Варна

МФК Спартак стартира с трудна победа с 5:4 над гръцкия шампион Наполи Патрон (Патра) на силния международен турнир по плажен футбол Varna International Beach Soccer Cup 2021. Двубоят на стадиона за плажни спортове в квартал "Аспарухово" на морската столица бе изключително оспорван. Носителят на титлата на България поведе с красив гол на вратаря Станислав Иванов, който реализира с удар от своето поле. Гостите изравниха чрез Андреас Диамантопулос. Иван Мартинов даде нов аванс на шампиона на България с перфектно изпълнение на задна ножица - 2:1. В началото на втората третина южните ни съседи отново изравниха с точен удар на Диамантопулос.

Румънското попълнение на Спартак Мариан Мачиука-Мачи направи 3:2, след което Диамантопулос оформи хеттрика си за 3:3. Станислав Джамбазов даде за четвърти път аванс на домакините със страхотна задна ножица, а Филип Филипов покачи на 5:3. Две минути преди края Константинос Папастадопулос оформи крайния резултат.

В другия мач днес молдовският шампион Нистру би с 3:1 първенеца на Румъния Уест Дева. Андрей Флореа реализира две от попаденията, а едно добави Андрей Негара. За Уест Дева точен бе вратарят Андрей Паул Неаг.

Утре има четири двубоя от турнира, който се организира със съдействието на Община Варна. В 10 ч. играят Наполи Патрон и Нистру, в 11 – Спартак и Уест Дева, а следобед са двубоите Спартак – Нистру (17,00) и Уест Дева – Наполи Патрон (18,00). В неделя преди обяд са финалите на турнира. От 10:00 е срещата за третото място, а финалът е в 11:00.