Шампионката в многобоя Ева Емилова спечели 4 отличия на финалите на отделните уреди

Шампионката в многобоя Ева Емилова от клуб Левски спечели златен медал на обръч, както и три сребърни отличия на топка, бухалки и лента на финалите на отделните уреди при девойките младша възраст на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория Елит в зала "София". Носителката на сребърен медал в многобоя Дара Малинова от София спорт 2017 взе златото на бухалки и лента и бронз на обръч и топка.

Андреа Иванова от Чар ДКС Варна е първа на финала на топка и втора на обръч. Цветейоана Пейчева от Диляна (Пазарджик е носител на бронзов медал на финала на бухалки, а София Чижик от Чар ДКС е трета на лента.

Ева Емилова спечели титлата в многобоя на ДП по художествена гимнастика

Призьорките бяха наградени от Марияна Пищалова, член на УС на БФХГ, носителка на бронзов медал от Олимпиадата в Рио 2016 с ансамбъла на България Християна Тодорова, Филипа Филипова, главен съдия на турнира и Силвия Митева-Янева, член на Съдийската комисия при БФХГ.

Състезанието продължава днес от 9.00 часа с изиграването на бухалките и лентата при девойки старши възраст.