Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ева Емилова спечели титлата в многобоя на ДП по художествена гимнастика

Ева Емилова от клуб Левски спечели титлата в многобоя при девойки младша възраст на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория Елит, което започна днес в столичната зала „София“.

Емилова събра сбор от 63.050 точки, след като получи оценки 15.700 на обръч, 15.350 на топка, 16.550 на бухалки и 15.450 на лента.

Втора се класира Дара Малинова от София спорт 2017 с 62.850 точки, а бронзовото отличие спечели Василена Попилиева от Левски с 58.900 точки. Топ шест в многобоя допълват Магдалена Вълкова (Левски Илиана), Андреа Иванова (Чар ДКС Варна) и Елица Милотинова (Левски).

По-късно днес започна надпреварата при девойки старша възраст, които днес ще играят с обръч и топка. Останалите два уреда са в събота.

В 18.40 днес започват и финалите на уредите при девойки младша възраст, когато ще бъдат раздадени още 4 комплекта медали - на обръч, топка, бухалки, лента.