Двукратната шампионка Свитолина се класира за четвъртфиналите в Рим

Двукратната шампионка Елина Свитолина (Украйна) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 1.58 милиона евро. Поставената под номер 5 Свитолина спечели срещу 12-ата поставена Гарбине Мугуруса (Испания) с 6:4, 6:2 за 76 минути. Украинката, победителка в надпреварата през 2017 и 2018 година, на три пъти пропиля пробив аванс в първия сет, който все пак спечели с ключов брейк в десетия гейм.

Във втората част Мугуруса поведе с пробив за 2:1, но последва серия от пет поредни гейма за успеха на Свитолина. Така тя ще играе срещу шампионката от "Ролан Гарос" Ига Швьонтек (Полша), която по-рано днес спаси два мачбола при успеха над Барбора Крейчикова (Чехия) с 3:6, 7:6(5), 7:5.

Друга бивша победителка в Откритото първенство на Франция Елена Остапенко (Латвия) също достигна четвъртфиналите след 4:6, 6:3, 6:4 над германката Анжелик Кербер. Остапенко навакса пасив от 1:3 гейма в третия сет и очаква шампионката в Рим през 2019 година и миналогодишна финалистка Каролина Плишкова (Чехия) елиминира 36-годишната ветеранка Вера Звонарьова (Русия) със 7:5, 6:3.