Специя на Гълъбинов докосва спасението след равенство със Сампдория (видео)

Сампдория и Специя завършиха наравно 2:2 в мач от 36-ия кръг на Серия “А”. Головете за “моряците” бяха дело на Валерио Вере (32’) и Кейта Балде (80’), а за гостите точен беше Томазо Побега (15’и 73’). Българският национал Андрей Гълъбинов така и не се появи в игра за тима на Винченцо Италиано.

Гостите от Специя поведоха в 15-ата минута, когато центриране не бе изчистено добре от бранителите на Самп и там напълно непокрит Томазо Побега нямаше проблем да отбележи за 1:0. В 24-ата минута гостите можеха да отбележат още едно попадение, но Диего Фариас, койот получи в малкото наказателно поле, стреля над вратата. 32-ата минута Сампдория Валерио Вере възстанови равенството след удар с глава. Ситуацията бе прегледана с ВАР доста дълго време, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Играчите на Специя направиха фрапантен пропуск в 70-ата минута, когато защитата на Сампдория бе само в ролята на зрител, когато Диего Форлас получи успореден пас в наказателното поле, но ударът му срещна левия стълб. Три минути по-късно попадението за гостите обаче бе факт, когато Томазо Побега получи дълго извеждащо подаване, надигра бранител на генуезците и отбеляза второто си попадение в срещата за 2:1.

В 80-ата минута за втори път в срещата равенството бе възстановено - добро центриране намери в наказателното поле Мая Йошида, той свали към резервата Балде Кейта, който с точен и плътен удар не даде шанс на вратаря на гостите.

Сампдория е на 9-о място в класирането с 46 точки, Специя все още е над чертата с 35 точки след днешното равенство.