Уинипег си осигури третото място в Северната дивизия след убедителен успех над Ванкувър

Блейк Уийлър се отличи с два гола и две асистенции, а Уинипег разгроми гостуващия Ванкувър с 5:0 и си си осигури третото място в Северната дивизия на Националната хокейна лига. Кайл Конър добави попадение и две асистенции, а вратарят Конър Хелебък отрази 24 шайби и записа четвърти "шътаут" за сезона и общо 24-и в кариерата си. Пол Щастни изигра мач номер 1000 в лигата, а домакините записаха успех, след като имаха девет поражения в последните си десет мача.Уинипег ще играе срещу Едмънтън в първия кръг на плейофите.

Михаел Рафл вкара 3 секунди преди края и донесе победата на Вашингтон над гостуващия Бостън с 2:1. Карл Хагелин също се разписа за столичани, които завършиха редовния сезон с четири успеха в последните си пет мача. Витек Ванечек се отличи с 24 спасявания. Двубоят беше без съществено значение за крайното класиране и Бостън даде почивка на голяма част от титулярите си. Къртис Лазар вкара за гостите.

Звездата на домакините Алекс Овечкин се завърна на леда, след като пропусна седем от последните осем мача заради травма. Той завърши редовния сезон с 24 гола от 45 мача, като за първи път в 16-годишната си кариера в НХЛ не успя да стигне границата от 30 попадения. Вашингтон, който завърши втори в Източната дивизия, ще играе отново срещу третия Бостън в първия кръг на плейофите.