Джокович надви Фриц след дълга пауза заради дъжд

Новак Джокович не загуби концентрация по време на дълго прекъсване заради дъжд и победи с 6:3, 7:6(5) Тейлър Фриц в мач от първия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим.

По-голямата част от мача между сърбина и американеца се игра с кратки прекъсвания заради лек дъжд, а съдиите дори изчакаха сервис-гейм на Джокович за мача. Лидерът в световната ранглиста обаче не го спечели и Фриц изравни за 5:5 с пробив.

Джокович не бе доволен от съдиите и камерите дори го уловиха да ги пита: "Колко още искате да играем?". Оказа се, че той не трябва да чака много, защото играта бе преустановена и двамата тенисисти почиваха два часа.

След подновяването Джокович и Фриц си размениха по един гейм, а сърбинът спечели последните три точки в тайбрека и затвори срещата за час и 38 минути игрово време.

В следващия си мач Джокович среща победителя от мача между Камерън Нори и Алехандро Давидович Фокина.