Бостън надви Ню Йорк Айлендърс след продължение в НХЛ

Бостън спечели с 3:2 след продължение срещу гостуващия Ню Йорк Айлъндърс и завърши на трето място в Източната дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), с което стана ясно, че стартира срещу Вашингтон в плейофите.

Тейлър Хол реализира втория си гол в мача в 2:53 минути на допълнителния период, за да донесе успеха на тима си.

Айлъндърс остана четвърти в дивизията и ще започне в елиминациите за Купа Стенли срещу първенеца на изток Питсбърг.

Колорадо надделя над лидера в Лигата Вегас с 2:1 като гост и се доближи на само 2 точки от съперника си от Невада, с което запази шансове да спечели редовния сезон.

Андре Бураковски вкара 100-ия си гол в Лигата, Джей Ти Комфър също се разписа, Алекс Нюхуук даде две асистенции, а вратарят Филип Грубауер завърши с 36 спасявания.

Алекс Пиетранджело даде аванс на домакините, но те не успяха да удържат. Колорадо има още два мача до края на кампанията, а Вегас е с оставаща още една среща.

Флорида разгроми гостуващия шампион Тампа Бей с 4:0 и приключи редовния сезон със серия от шест поредни победи, с което заслужи второто място в Централната дивизия. Тампа пък завърши трети и двата отбора ще се срещнат отново в първия кръг на плейофите.

Крис Дриджър отрази 30 шайби и запис трети "шътаут" за сезона и четвърти в кариерата си, а Юхо Ламико се отличи с гол и асистенция за успеха.

Нешвил разгроми гостуващия Каролина с 5:0 и записа втори пореден успех срещу победителя в Централната дивизия. Двата тима ще се срещнат в първия кръг на елиминациите.

Пека Рине направи 30 спасявания и записа 60-и "шътаут" в кариерата си. Мат Дюшен вкара два пъти, а Танър Жано и Райън Йохансен завършиха с по гол и асистенция.