Бърнли се спаси и изпрати Фулъм в Чемпиъншип (видео)

Бърнли записа една от най-ценните си победи през сезона в Премиър лийг, след като спечели с 2:0 гостуването си на Фулъм от 35-ия кръг. С тази победа вече и на теория възпитаниците на Шон Дайш си гарантираха, че и догодина ще играят в елита на Англия. В същото време пък лондончани загубиха и последната надежда за спасение и официално изпаднаха в Чемпиъншип.

Бърнли стигна до успеха след два гола през първото полувреме. Първо в 35-ата минута гостите организираха хубава контраатака, Матей Видра получи дълъг пас в наказателното поле, финтира защитник и подаде за Ашли Уестууд, който отбеляза в опразнената врата.

В 44-ата минута резултатът бе удвоен. Крис Ууд направи хубаво двойно подаване с Джош Браунхил и изскочи на стрелкова позиция, след което хладнокръвно реализира за 0:2.

Така Бърнли събра актив от 39 точки и се изкачи до 14-ото място в класирането. Фулъм остава на 18-ата позиция с 27 точки и вече няма как да се изкачи до спасителното 17-о място, което в момента заема Саутхамптън, тъй като изостава с 10 точки от "светците", а до края на сезона има да изиграе само 3 мача.

Така лондончани се присъединиха към Уест Бромич и Шефилд Юнайтед и станаха третият изпадащ от Премиър лийг този сезон.