Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Суперсблъсък между Синер и Надал в Рим, Карацев си осигури среща с Медведев

Аслан Карацев стана третият играч в АТР тура, записал 20 победи през този сезон. Днес той постигна успех със 7:6(2), 6:4 над Миомир Кецманович на старта на “Мастърс” турнира в Рим.

Карацев загуби само седем точки на първи сервис (31/38) и спаси две от трите точки за пробив, с които се сблъска, за да продължи напред след час и 42 минути игра. Руснакът е с баланс 7-3 на клей през този сезон и игра финал в Откритото първенство на Сърбия (б.р. загуба от Беретини).

Шампионът от Дубай се присъедини към лидера в FedEx ATP Race за АТР финалите в Торино Стефанос Циципас и финалиста от Монте Карло Андреа Рубльов в списъка на играчите с 20 или повече победи през тази година. Циципас и Рубльов са на върха на своебразната класация с еднакви баланси от 27-7 победи през 2021-ва.

Във втория кръг Карацев ще срещне своя съотборник в АТР Cup и поставен под №3 Даниил Медведев. 27-годишният руснак е с 4 победи и 3 загуби срещу тенисисти от топ 10 през този сезон, включително успех срещу световния №1 Новак Джокович на полуфиналите в Белград миналия месец.

По-късно през деня 20-та победа за сезона записа и италианското чудо Яник Синер. 19-годишният талант надделя над Юго Умбер с 6:2, 6:4 за 90 минути и ще го видим в суперсблъсък срещу Рафаел Надал в сряда.

Това ще е втори мач между италианеца и 9-кратния шампион във Вечния град, който бе негов партньор в тренировките по време на двуседмичния период на карантина в Австралия преди три месеца. Двамата играха за първи път помежду си през октомври на “Ролан Гарос”, когато Рафа спечели безапелационно след 7:6(4), 6:4, 6:1 на четвъртфиналите.

Полуфиналистът в Рим от 2016 година Кей Нишикори започна силно с победа в два сета с 6:3, 6:4 срещу фаворита на домакините Фабио Фонини. Японската звезда загуби само пет от точките си на първи сервис (23/28) и сега му предстои мач с 11-ия в схемата Пабло Кареньо Буста.

Нишикори, заемащ 45-то място в световната ранглиста, постигна два пробива срещу един в полза на Фонини в първия сет. Във втората част Нишикори спечели подаването на италианеца за 2:1 и след това не допусна повече изненади, завършвайки двубоя за 81 минути.

Кристиан Гарин надгради достигането си до четвъртфиналите в Мадрид с победа 7:5, 6:2 срещу Лойд Харис. Чилиецът направи четири пробива в мача и се класира за втория кръг след час и 37 минути игра. Гарин, който е с баланс 10-5 на клей през тази година, ще се изправи срещу 10-ия поставен Роберто Баутиста Агут или Томи Пол.

Квалификантът Федерико Делбонис също продължава напред след обрат 3:6, 6:4, 6:4 срещу Карен Хачанов.