Имаше ли дузпа за Реал Мадрид срещу Севиля?

От Реал Мадрид реагираха гневно, след като съдията на изминалото дерби със Севиля (2:2) Гонсалес Гонсалес отсъди наказателен удар в полза на съперника в ситуация в 74-ата минута за игра с ръка на Едер Милитао. В случая реферите прецениха, че бразилският защитник е използвал ръката си. По-рано в мача обаче “белите” настояваха за дузпа за игра с ръка на Жоан Жордан от севилци.

Става дума за положение в 52-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на съперника кълбото наистина се удря в ръката на халфа. Тогава арбитрите бяха категорични, че това не е за 11-метров наказателен удар.

На същото мнение е и бившият главен съдия в Ла Лига Итуралде Гонсалес. “Това не е нарушение”, обясни той в ефира на SER Carousel.

Относно спорното положение с дузпата за Севиля, Гонсалес счита, че там също е било взето правилното решение: “Според сегашните разпоредби това на Милитао е дузпа. С промяната на правилата обаче от новия сезон то няма да е дузпа.”

Шампионите бяха особено ядосани за наказателния удар срещу тях, защото в предходната атака точно бяха спечелили такъв за тях. Намесата на ВАР обаче ги лиши от възможността да поведат с 2:1.